Hmyz

Múčny červ ako prirodzene hypoalergénny a udržateľný zdroj bielkovín. Moderná alternatíva k mäsu.

Múčny červ (Tenebrio molitor) je larválne štádium chrobáka potemníka múčneho. Tieto larvy sú kvalitným zdrojom živočíšnych bielkovín, omega-3 a omega-6 tukov. Bielkovín v sebe obsahuje jedlý hmyz hneď trikrát viac ako hovädzie či kuracie mäso. Neobsahuje žiadne sacharidy, čím perfektne zapadá do našej filozofie maximálneho využitia živočíšnych zdrojov energie. Vďaka tomu, že sa larvy spracovávajú celé, obsahujú aj významné množstvo vápnika, zinku a železa.

Vedeli ste, že na získanie rovnakého množstva proteínov spotrebuje chov hmyzu až 2 000 krát menšie množstvo vody a 12 krát menej krmiva na 15 krát menšej rozlohe ako chov dobytka? Larvy múčneho červa sa navyše na farme kŕmia rastlinnými zvyškami, ktoré larvy súčasne premieňajú na kompost, ktorý je ďalej využívaný ako úrodná pôda.

Popri perfektnom zdroji živín a výraznom znížení uhlíkovej stopy má hmyzí proteín ďalšiu veľkú výhodu – je prirodzene hypoalergénny. Hmyz je teda ideálnou voľbou pre alergické psy či psy s potravinovou intoleranciou. V Haffite navyše nepridávame žiadny ďalší živočíšny zdroj bielkovín ani tukov, ako je to zvykom pri bežných krmivách (kurací tuk, rybia múčka a pod.).

MÁTE OTÁZKU KU KRMIVU? KONTAKTUJTE NÁS!

+421 919 492 389
(PO-PIA 7-15:30)
X

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Zašleme vám nové na vašu e-mailovú adresu