Kukurica

Kukurica je bohatý zdroj cenných živín, ako sú sacharidy a zdravé tuky.

Kukurica je výživná, dobre stráviteľná surovina a dodáva krmivu lahodnú chuť. Obsahuje cenné živiny, predovšetkým sacharidy a tuky v podobe dôležitých rastlinných olejov a bielkoviny. Kukuričné oleje sú prirodzený zdroj omega mastných kyselín, ktoré preto nemusíme umelo pridávať. Omega mastné kyseliny majú vplyv na zdravie kože a srsti vášho psa, pozitívne pôsobia na zrak a činnosť mozgu, podporujú schopnosť učenia.

Kukurica obsahuje aj vysokú hladinu minerálov a ďalšie biologicky aktívne látky. Z minerálov je to draslík, fosfor, vápnik, horčík, mangán, železo a zinok, z vitamínov tu vedie skupina B (B1, B3, B5, B9). Sacharidy, vláknina, bielkoviny a nenasýtené mastné kyseliny tvoria spolu výživný antistresový kokteil.

Kukurica má veľmi pozitívny vplyv na krvotvorbu a správnu činnosť nervov a mozgu. Podporuje zdravie močového mechúra a tráviacich ústrojov.

Škroby spolu s tukmi sú pre psy najlepším, najdostupnejším a pohotovým zdrojom energie – palivom. Pri dostatočnom množstve škrobu nemusí organizmus zložito páliť drahé bielkoviny. Získavanie energie z bielkovín opotrebúva organizmus a je neefektívne. Drahé a dôležité bielkoviny majú slúžiť ako stavebné kamene na budovanie tkanív.

Vďaka obsahu nedráždivých zložiek odporúčame kukuricu, ktorá je prirodzene bezlepková, aj pre psy s citlivejším trávením. Je ideálnou voľbou pre pracovné psy a psy chované vonku, má zahrievacie účinky a v našom chladnejšom prostredí je ideálna príloha na doplnenie energie.

MÁTE OTÁZKU KU KRMIVU? KONTAKTUJTE NÁS!

+421 919 492 389
(PO-PIA 7-15:30)
X

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Zašleme vám nové na vašu e-mailovú adresu