Ryža

Ľahko stráviteľná ryža je psami veľmi dobre prijímaná. Je diétna, pritom veľmi výživná.

Zo základných rastlinných surovín je ryža jedna z najlepších a najcennejších príloh. Je bohatá na živiny a súčasne šetrná a ľahko stráviteľná. Nedráždi a upokojuje trávenie, preto ju psy prijímajú zo všetkých surovín najlepšie. A to aj psy seniori a vyčerpaní psy, pre ktorých je ryža osobitne vhodná.

V dietológii je ryža nenahraditeľná, je to imunologicky najlepšie prijímaná surovina a súčasne je veľmi hodnotná z hľadiska výživy. Ideálna pre psy s akútnymi ťažkosťami súvisiacimi s nejakou alergiou, zvýšenou citlivosťou. Priaznivé dietetické účinky ryže sú využívané aj pri rôznych ochoreniach tráviaceho traktu, kedy je ryža súčasťou ľahko stráviteľnej nedráždivej diéty upokojujúcej trávenie.

Efekt ľahko stráviteľnej ryže využívajú tiež psy športovci a psy vyčerpané chorobou, ťažkou fyzickou záťažou alebo stresom. Vyčerpaný organizmus potrebuje ľahko stráviteľné živiny.

Vďaka sacharidom je vyváženým zdrojom energie a je cenená tiež pre rastlinné bielkoviny s vynikajúcim zložením aminokyselín. Obsahuje predovšetkým ľahko stráviteľný škrob a samozrejme aj minerálne látky. A ak je kvalitná a čerstvá, rovnako ako v Haffite, potom je ryža plná vitamínov (skupiny B, niacín) a ďalších biologicky aktívnych látok.

Škroby spolu s tukmi sú pre psy najlepším, najdostupnejším a pohotovým zdrojom energie – palivom. Pri dostatočnom množstve škrobu nemusí organizmus zložito páliť drahé bielkoviny. Získavanie energie z bielkovín opotrebúva organizmus a je neefektívne. Drahé a dôležité bielkoviny majú slúžiť ako stavebné kamene na budovanie tkanív.

Ryža je prirodzene bezlepková a vhodná ako príloha ku každému mäsu. Neodolateľnou sa stáva v Haffite v kombinácii s mäsom podľa vášho výberu.

MÁTE OTÁZKU KU KRMIVU? KONTAKTUJTE NÁS!

+421 919 492 389
(PO-PIA 7-15:30)
X

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Zašleme vám nové na vašu e-mailovú adresu