Zemiaky

Dobre pripravené zemiaky sú skvelou prílohou, dodávajú rad nutrične významných látok.

Zemiaky sú po stáročia tradičnou výborne využiteľnou a chutnou prílohou v potrave pre psy. V doma pripravovanej strave pre psa je varený rozpučený zemiak úspešne a často využívaný. Výrobcovia bežných krmív v minulom storočí pridávanie zemiakov do granúl technologicky nezvládali, preto boli zemiaky očierňované.

V Haffite vieme zemiaky pri vyššej teplote a tlaku správne uvariť a predložiť potom ich škroby ako bohatý zdroj energetických živín. Ľahko stráviteľné, okamžite využiteľné, s priaznivým glykemickým indexom.

Zemiaky majú skvelé nutričné a dokonca aj terapeutické účinky. V moderných diétach, najmä tých neobilných, bezlepkových, grain free, sú zemiaky veľmi žiadané a užitočné. Pre psa sú zemiaky veľmi príťažlivé – chutia mu a voňajú.

Zemiaky sú ľahko a takmer stopercentne stráviteľné. Navyše pomáhajú pri hladkom priechode potravy črevom. Tradične sú využívané v liečebných diétach na upokojenie narušeného alebo podráždeného trávenia.

Zemiaky sú skutočne najlepším potravinovým koncentrátom na svete a zdrojom energie. Obsahujú rad nutrične významných látok. Sú bohaté na vitamíny (C, B1, B2), bielkoviny a sú takmer bez tuku. Z minerálnych látok spomenieme horčík, železo, zinok, fosfor, vápnik, draslík a mnoho ďalších. Vo výžive poskytujú dostatok energie vo forme sacharidov.

Škroby spolu s tukmi sú pre psy najlepším, najdostupnejším a pohotovým zdrojom energie – palivom. Pri dostatočnom množstve škrobu nemusí organizmus zložito páliť drahé bielkoviny. Získavanie energie z bielkovín opotrebúva organizmus a je neefektívne. Drahé a dôležité bielkoviny majú slúžiť ako stavebné kamene na budovanie tkanív.

V kompletnej a vyváženej potrave psa sú zemiaky jedným z rastlinných doplnkov k základným surovinám živočíšneho pôvodu. Dajú sa s nimi vytvoriť originálne bezobilné, bezlepkové, grain free diéty. Zemiaky sa dajú kombinovať s akýmkoľvek druhom mäsa aj s inými rastlinnými prílohami.

MÁTE OTÁZKU KU KRMIVU? KONTAKTUJTE NÁS!

+421 919 492 389
(PO-PIA 7-15:30)
X

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?
Zašleme vám nové na vašu e-mailovú adresu